A ragasztószalag olyan öntapadós szalag, amely nyomásérzékeny ragasztóból és egy hordozóból áll. A hordozó lehet papír, műanyag fólia, szövet vagy fémfólia. Egyes ragasztószalagok egy fedőréteggel vannak ellátva, amely funkciója, hogy felhasználásig védje a ragasztót a különböző szennyeződésektől. A ragasztószalagokhoz nincs szükség vízre, oldószerre vagy hőre az aktiváláshoz. Mivel nyomásérzékeny ragasztóval vannak ellátva, ezért mindig rá kell simítani egyenletesen a ragasztott felületre kézzel vagy hengerrel. Olyan anyagokat ragaszthatunk össze, mint papír, műanyag, fa, kerámia, kő, üveg és fém. A nyomásérzékeny ragasztószalagok szobahőmérsékleten, száraz körülmények között sokféle tiszta felülethez tapadnak. Az egyoldalon tapadó ragasztószalagok egymás mellett lévő anyagok átfedő ragasztására alkalmasak. A kétoldalon tapadó szalagok két anyag egymáshoz való ragasztását teszik lehetővé.
A nyomásérzékeny ragasztószalagok nagyon megkönnyítik a munkát az ipar számára és a hétköznapi életben. Különböző rögzítési kihívást oldanak meg egyszerűen, kényelmesen, gyorsan és nem utolsósorban tisztán. Néhány ragasztószalag egyszerű ragasztási feladatot lát el (csomagolás, kötegelés), de vannak olyanok, amelyek speciális felhasználásra lettek fejlesztve. Ezért a felhasznált ragasztószalagok mennyisége folyamatosan növekszik.
A ragasztószalagok tapadása eltérő különböző felületeken. Bár minden ragasztószalag ránézésre hasonló kinézetű, de valójában teljesen különböző tulajdonságokkal bírnak. Előnyei és hátrányai vannak minden ragasztónak, ami lehet természetes gumi, akril, szintetikus gumi vagy szilikongumi alapúak.
Amennyiben a ragasztástechnika útvesztőiben elakad és segítségre van szüksége, akkor jó helyen jár!